Takmičari PK Spid briljirali u Rijeci sa 13 osvojenih medalja

SARAJEVO, (Patria) – Takmičari Plivačkog kluba Spid iz Sarajeva osvojili su ukupno 13 medalja na Otvorenom regionalnom prvenstvu – Festival plivanja za osobe sa invaliditetom održanom u Rijeci u konkurenciji 100 takmičara iz 14 klubova. Bh. boje branilo je sedam takmičara SPID-a, koji su imali 17 startova.  Nastupili su u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji i okitili se sa sedam zlatnih, četiri srebrene i dvije bronzane. Nermin Memić osvojio je dva zlata na 100 metara slobodno i prsno. Read more…

Plivači SPID-a briljirali u Beogradu

Sedam medalja osvojili su predstavnici Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva na ovogodišnjem šestom po redu međunarodnom takmičenju za osobe sa invaliditetom održanom prošlog vikenda u Beogradu. U konkurenciji preko 800 takmičara iz 25 zemalja koji su nastupili u 13 sportova ekipa SPID-a okitila se sa jednom zlatnom, te po tri srebrene i bronzane medalje. Najuspješniji bio je Ismail Zulfić, koji je na 50 metara leđno bio zlati, a na 50 metara slobodnim stilom bronzani. Dva Read more…